Zjednoczone Emiraty Arabskie

zjednoczone_emiraty_arabskie

Zjednoczone Emiraty Arabskie leżą na Bliskim Wschodzie, nad Zatoką Perską i Omańską. Sąsiadem jest Arabia Saudyjska i Oman. Państwo składa się z siedmiu emiratów: Abu Zabi, Dubaj, Szardża, Adżman, Umm al-Kajwajn, Ras al-Chajma i Fudżajra. Mówi się tu przede wszystkim po arabsku, angielsku i persku. Głową państwa jest prezydent szejk. Zjednoczone Emiraty Arabskie są jednym z najbogatszych państw świata. Splendor i luksus to dwa słowa, które najbardziej kojarzą się z tym miejscem.

Zjednoczone Emiraty Arabskie pełne są niezwykłych miejsc, więc są bardzo ciekawym kierunkiem podróży, jednak zanim wyruszymy w drogę, warto zaplanować odpowiednie rozwiązania, które pomogą nam uniknąć wysokich kosztów roamingu.

Najprostszym sposobem na obniżenie kosztów roamingu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest założenie konta w usłudze otoTelefon.pl i skonfigurowanie go z bezpłatną aplikacją Zoiper. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy być dostępni pod polskim numerem stacjonarnym, gdy tylko nasz telefon jest w zasięgu bezprzewodowego internetu WiFi. Nie płacimy więc za odbieranie połączeń, a osoby dzwoniące do nas płacą jak za połączenie z polskim numerem stacjonarnym, gdyż faktycznie dzwonią na polski numer stacjonarny. My natomiast możemy dzwonić do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, do Polski i do innych krajów po bardzo atrakcyjnych cenach.

W sytuacji, gdy akurat nie jesteśmy w zasięgu WiFi, możemy w Zjednocznych Emiratach Arabskich kupić kartę sim z lokalnym numerem, a następnie ustawić przekierowanie numeru w usłudze otoTelefon.pl na emiracki numer lokalny. Powyższe rozwiązanie będzie nas troszkę kosztować, gdyż będziemy ponosić koszty przekierowań, ale zapłacimy znacznie mniej, niż gdybyśmy zapłacili odbierając połączenia w roamingu, przy wykorzystaniu karty sim polskiego operatora gsm.

Co warto zobaczyć:

  • Dubaj
  • stok narciarski Ski Area
  • Abu Dabi
  • Projekt „The world”
  • Wyspy Palmowe
  • Zatoka Delfinów
  • wyścigi wielbłądów
  • wydmy Moreeb

Będąc w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ważnym punktem do odwiedzenia jest Dubaj. Miasto pełne bogactwa i blichtru. Można tu na przykład zjeść kolację w najwyżej położonej restauracji na świecie. Miejsce to znajduje się na 122 piętrze wieżowca Burdż Khalifa. Wrażenie niesamowite, trzeba pamiętać tylko o tym, że najtańsze danie to koszt około 150 złotych. Będąc w Dubaju przenocować możemy w jednym z siedmiogwiazdkowych hoteli. Jedna noc w ogromnym, luksusowym apartamencie kosztuje około 20 tysięcy złotych za osobę .

Osoby, które nie lubią upału mogą w prosty sposób przenieść się z 40 stopni Celsjusza do 2 stopni na minusie. W centrum handlowym Mall of the Emirates znajduje się ośrodek narciarski Ski Dubai. W środku można jeździć na nartach na jednej z pięciu tras zjazdowych, a także szaleć na snowboardzie. Jest to bardzo niezwykłe miejsce i zdecydowanie niespotykane w takich gorących miejscach, gdzie śnieg nie pada nigdy.

U wybrzeży Dubaju podziwiać można także projekt „The world”. Jest to około 300 sztucznie utworzonych wysepek, które ułożone zostały na kształt mapy świata. Większość z nich została wystawiona na sprzedaż. Cena jednej to około 20-30 milionów dolarów. Innymi ciekawymi sztucznymi wyspami są Wyspy Palmowe. Zostały one usypane na dnie szelfu. Znajdują się na nich prywatne wille i ekskluzywne hotele.

Wielu turystów wybiera Zjednoczone Emiraty Arabskie jako miejsce wielkich zakupów. W Dubaju znajduje się największe centrum handlowe na świecie – Dubai Mall. W sklepach można kupić tu dosłownie wszystko, w tym oczywiście luksusowe rzeczy od znanych projektantów. Jednak jak się okazuje nie wszystko w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest drogie. Już za jednego dolara możemy tu dostać najpopularniejsze danie – shawarmę. Jest to coś w rodzaju kebaba, tyle, że z dodatkiem octu i cynamonu. Tak więc jeśli wydamy spory majątek na noc w siedmiogwiazdkowym hotelu, markowe ciuchy i sztabki złota, to głodni nie będziemy. Za dolara zjemy pyszną shawarmę .

 

Ambasada Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce

– adres: Ul. Złota 59, 00-120 Warszawa
telefon: (22) 222 20 20
faks: (22) 222 20 40
e-mail: uae_embassywarsaw@yahoo.com

Ambasada RP w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

– adres: Abu Dhabi, budynek nr 3, róg ulic Delma i Karamah (13-tej i 14-tej), PO BOX 2334
telefon: +971 2 446 5200
faks: +971 2 446 2967
e-mail: abudhabi.amb.sekretariat@msz.gov.pl