Kenia

kenia

Kenia pełna jest niezwykłych miejsc, więc jest bardzo ciekawym kierunkiem podróży, jednak zanim wyruszymy w drogę, warto zaplanować odpowiednie rozwiązania, które pomogą nam uniknąć wysokich kosztów roamingu.

Najprostszym sposobem na obniżenie kosztów roamingu w Kenii jest założenie konta w usłudze otoTelefon.pl i skonfigurowanie go z bezpłatną aplikacją Zoiper. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy być dostępni pod polskim numerem stacjonarnym, gdy tylko nasz telefon jest w zasięgu bezprzewodowego internetu WiFi. Nie płacimy więc za odbieranie połączeń, a osoby dzwoniące do nas płacą jak za połączenie z polskim numerem stacjonarnym, gdyż faktycznie dzwonią na polski numer stacjonarny. My natomiast możemy dzwonić do Kenii, do Polski i do innych krajów po bardzo atrakcyjnych cenach.

W sytuacji, gdy akurat nie jesteśmy w zasięgu WiFi, możemy w Kenii kupić kartę sim z lokalnym numerem, a następnie ustawić przekierowanie numeru w usłudze otoTelefon.pl na kenijski numer lokalny. Powyższe rozwiązanie będzie nas troszkę kosztować, gdyż będziemy ponosić koszty przekierowań, ale zapłacimy znacznie mniej, niż gdybyśmy zapłacili odbierając połączenia w roamingu, przy wykorzystaniu karty sim polskiego operatora gsm.

Miejsca, które warto zobaczyć:

  • Jezioro Wiktorii
  • Wielki Rów Wschodni
  • Nairobi
  • Masai Mara
  • góra Kenia
  • Wybrzeże Mombasa
  • Diani Beach
  • Machakos
  • Park Tsavo
  • Nairobi National Park

Przed podjęciem decyzji o podróży do Kenii trzeba pamiętać o tym, że panuje tam klimat, który nie każdemu będzie odpowiadał. Kraj ten leży w strefie klimatu równikowego monsunowego, a więc jest tam bardzo gorąco (średnia temperatura wynosi 28 stopni) i wilgotno.

Zwiedzanie Kenii zacząć można od największych miast, czyli Nairobi i Mombasy. W stolicy warto wybrać się na przykład do Parku Miejskiego, w którym można się zrelaksować i obejrzeć piękne ogrody roślinne. Zwiedzając Nairobi nie można ominąć także placu City Square, Muzeum Narodowego oraz spaceru główną ulicą miasta – Kenyatta Avenue. Mombasa różni się od stolicy Kenii przede wszystkim tym, że jest spokojną, nadmorską metropolią. W tym miejscu na uwagę zasługuje na przykład Fort Jesus, Stare Miasto oraz Świątynia dżinistów.

Najsłynniejszą atrakcją Kenii jest safari. W złotych trawach sawanny wypatrzyć można na przykład lwy, gepardy, czy antylopy. W okolicach Nairobi znajdują się liczne parki narodowe i rezerwaty, a w nich organizowane są właśnie wyprawy na safari. Podróż odbywa się w towarzystwie wykwalifikowanych przewodników, w specjalnie przystosowanych do tego samochodach. Kenia zachwyca różnorodnością krajobrazów. Są tu zarówno lasy i sawanny, jak i półpustynie i pustynie. Miłośnicy opalania mogą do woli odpoczywać na gorących plażach nad błękitnymi wodami oceanu. Kolejną z popularnych atrakcji w Kenii jest wycieczka do wioski Masajów. Plemię te żyje z dala od cywilizacji i zajmuje się głównie hodowlą bydła. Włosy jego członków są zaplecione w warkoczyki, a oni sami noszą czerwone szaty.

Kenia jest idealnym miejscem dla smakoszy kawy i herbaty. Podróży do tego państwa nie można zakończyć bez spróbowania ugali, matoke i mokimo. Do tego pyszny ryż kokosowy i sok ze świeżego mango.

Osoby wybierające się do Kenii powinny pamiętać o tym, że panuje tu całkowity zakaz fotografowania budynków urzędowych, wojska, policji, flagi oraz palenia tytoniu. Z uwagi na swoje zdrowie nie powinno się także pić wody z kranu ani kąpać w wodach stojących i płynących.

Jest to idealne miejsce dla osób, które chciałyby poznać Afrykę. Amatorzy fotografii i przyrody znajdą tu naprawdę niezwykłe krajobrazy. Plażowicze doskonale odpoczną nad wodami oceanu, a osoby pragnące przyjrzeć się również „biednej twarzy” Afryki będą mogły to zrobić na przykład w slumsach Nairobi oraz małych wsiach i miasteczkach. Warto pamiętać, że działają tu przeróżne organizacje, które z radością przyjmą chętnych wolontariuszy, którzy będą nieśli pomoc ludziom w trudnej sytuacji.
Ambasada RP w Kenii

– adres: 58 Red Hill Road off Limuru Road, 00100 Nairobi
telefon: +254 20 712 00 19
faks: +254 20 7120014
e-mail: nairobi.secretary@msz.gov.pl