Austria

austria

Austria leży w Europie Środkowej i jest federacją dziewięciu krajów związkowych. Stolicą państwa jest Wiedeń. Austria graniczy z Niemcami, Czechami, Włochami, Węgrami, Słowenią, Szwajcarią, Słowacją i Liechtensteinem. Kraj ten zaliczany jest do najbardziej górzystych i porośniętych lasem ze wszystkich w Europie. Turyści mogą tu zarówno zwiedzać ciekawe zabytki architektoniczne, korzystać z atrakcji kulturalnych, obiektów sportowych oraz licznych uzdrowisk. Najchętniej odwiedzanymi regionami są Tyrol, Salzburg i Karyntia.

Austria pełna jest niezwykłych miejsc, więc jest bardzo ciekawym kierunkiem podróży, jednak zanim wyruszymy w drogę, warto zaplanować odpowiednie rozwiązania, które pomogą nam uniknąć wysokich kosztów roamingu.

Najprostszym sposobem na obniżenie kosztów roamingu w Austrii jest założenie konta w usłudze otoTelefon.pl i skonfigurowanie go z bezpłatną aplikacją Zoiper. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy być dostępni pod polskim numerem stacjonarnym, gdy tylko nasz telefon jest w zasięgu bezprzewodowego internetu WiFi. Nie płacimy więc za odbieranie połączeń, a osoby dzwoniące do nas płacą jak za połączenie z polskim numerem stacjonarnym, gdyż faktycznie dzwonią na polski numer stacjonarny. My natomiast możemy dzwonić do Austrii, do Polski i do innych krajów po bardzo atrakcyjnych cenach.

W sytuacji, gdy akurat nie jesteśmy w zasięgu WiFi, możemy w Austrii kupić kartę sim z lokalnym numerem, a następnie ustawić przekierowanie numeru w usłudze otoTelefon.pl na austriacki numer lokalny. Powyższe rozwiązanie będzie nas troszkę kosztować, gdyż będziemy ponosić koszty przekierowań, ale zapłacimy znacznie mniej, niż gdybyśmy zapłacili odbierając połączenia w roamingu, przy wykorzystaniu karty sim polskiego operatora gsm.

Miejsca, które warto zobaczyć:

  • Wiedeń
  • Tyrol
  • Jezioro Bodeńskie
  • Salzburg
  • Linz
  • Karyntia
  • Graz
  • Innsbruck

Podczas zwiedzania Austrii bardzo ważnym punktem jest jej stolica – Wiedeń. Jest to niezwykle eleganckie miasto i wciąż można tu poczuć splendor cesarskiego dworu. Poznając miasto, dostrzec można zabytki ze wszystkich epok. Sercem miasta jest Innere Stadt. Znajdziemy tu najpiękniejszą gotycką budowlę w stolicy Austrii, czyli Katedrę św. Szczepana. Po całodziennym zwiedzaniu można wstąpić na lampkę wina w dzielnicy Grinzing, albo wybrać się do najstarszego parku rozrywki na świecie – Prater i przejechać się ponad stuletnim diabelskim młynem. W Wiedniu odpocząć można także w parku słynnego Straussa.

Wiele wydarzeń kulturalnych w Austrii dzieje się w Salzburgu. Przykładem może być Letni Festiwal dla miłośników muzyki klasycznej. Jest to piękne miasto, w którym na przykład można napić się pysznego espresso w tej samej kawiarni, w której pijał je niegdyś Mozart.

Kolejną rzeczą, która kojarzy się z Austrią są narty. Dzięki temu, iż jest to sport narodowy tego kraju, infrastruktura jest przygotowana doskonale. Do Tyrolu, czyli serca Alp zjeżdżają się miłośnicy narciarstwa z całego świata. Największy ośrodek to Innsbruck. Tutaj sport ten można uprawiać w zasadzie przez cały rok. Wieczne lodowce w Alpach zapraszają turystów przez żadnej przerwy.

 

Kuchnia austriacka należy raczej do tych prostszych. Królują tu mięsa, ziemniaki i dania mączne. Zjeść tu można na przykład doskonały sznycel po wiedeńsku, albo słodki strudel i tort Sachera.

Austria jest miejscem, które z pewnością zachwyci miłośników architektury. Podziwiać tu można piękne średniowieczne zamki, barokowe rezydencje, renesansowe kościoły, klimatyczne miasteczka ulokowane wśród wzgórz i gór. To wszystko w połączeniu tworzy naprawdę niezwykły obraz, który naprawdę warto zobaczyć.

 

Ambasada Austrii w Polsce

– adres: ul. Gagarina 34, 00-748 Warszawa
telefon: (22) 841 00 81-84
faks: (22) 841 00 85
e-mail: warschau-ob@bmeia.gv.at

Ambasada RP w Austrii

– adres: Wiedeń, Hietzinger Hauptstrasse 42 c, 1130
telefon: +43 1 87015100
faks: +43 1 87015222
e-mail: wieden.amb.sekretariat@msz.gov.pl