Tajlandia

tajlandia

Tajlandia położona jest w południowo-wschodniej Azji. Jest to niezwykle popularny kierunek podróży. Tajlandia kojarzy nam się z pięknymi gorącymi plażami, egzotycznymi miastami i świetną kuchnią. Kraj ten graniczy z Laosem, Kambodżą, Malezją i Birmą. Po Tajlandii można podróżować zarówno za pośrednictwem biura podróży, jak i na własną rękę i z pewnością będzie to niezapomniana przygoda.

Tajlandia pełna jest niezwykłych miejsc, więc jest bardzo ciekawym kierunkiem podróży, jednak zanim wyruszymy w drogę, warto zaplanować odpowiednie rozwiązania, które pomogą nam uniknąć wysokich kosztów roamingu.

Najprostszym sposobem na obniżenie kosztów roamingu w Tajlandii jest założenie konta w usłudze otoTelefon.pl i skonfigurowanie go z bezpłatną aplikacją Zoiper. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy być dostępni pod polskim numerem stacjonarnym, gdy tylko nasz telefon jest w zasięgu bezprzewodowego internetu WiFi. Nie płacimy więc za odbieranie połączeń, a osoby dzwoniące do nas płacą jak za połączenie z polskim numerem stacjonarnym, gdyż faktycznie dzwonią na polski numer stacjonarny. My natomiast możemy dzwonić do Tajlandii, do Polski i do innych krajów po bardzo atrakcyjnych cenach.

W sytuacji, gdy akurat nie jesteśmy w zasięgu WiFi, możemy w Tajlandii kupić kartę sim z lokalnym numerem, a następnie ustawić przekierowanie numeru w usłudze otoTelefon.pl na tajski numer lokalny. Powyższe rozwiązanie będzie nas troszkę kosztować, gdyż będziemy ponosić koszty przekierowań, ale zapłacimy znacznie mniej, niż gdybyśmy zapłacili odbierając połączenia w roamingu, przy wykorzystaniu karty sim polskiego operatora gsm.

Miejsca, które warto zobaczyć:

 • Bangkok
 • Koh Chang
 • Ajutthaja
 • Chiang Mai
 • Chiang Rai
 • Phuket
 • Zatoka Phang Nga
 • Ancient City – Tajlandia w miniaturze
 • Park Narodowy Khao Yai
 • Koh Samui
 • świątynia Ayutthaya
 • pływający targ w Damnoen Saduak
 • Pattaya

Będąc w Tajlandii z pewnością dostrzeżemy kontrast pomiędzy egzotyką a szybko postępującą urbanizacją. Turyści mogą korzystać z wielu atrakcji, które oferuje im ten kraj – zarówno piękne słoneczne plaże, egzotyczna kultura, setki świątyń, ruiny pradawnych miast, dżungla i tropikalna przyroda.

Miłośnicy opalania będą zachwyceni z możliwości odpoczynku na gorącej, piaszczystej plaży w otoczeniu palm kokosowych. Turkusowa woda i piękna rafa koralowa są czymś, czego się z pewnością długo nie zapomni. Do tego możliwość zobaczenia pól ryżowych i przejażdżki na słoniach. Całe południe Tajlandii, zarówno od strony Morza Andamańskiego, jak i Zatoki Tajlandzkiej składa się z setek wysp i wysepek. Najbardziej znane z nich to Phuket i Koh Samui. Osoby, które mają już dosyć upału mogą odpocząć na hamaku w cieniu drzew i wsłuchiwać się w odgłosy dżungli.

Miejscem, które wyróżnia się spośród wielu podobnych do siebie tajskich miast jest Bangkok. Jest to największa metropolia w Tajlandii. Spotkamy się tu z niesamowitą egzotyczną różnorodnością. Fani zwiedzania z pewnością będą zachwyceni ilością świątyń, których jest tu aż 400. Na uwagę zasługują takie miejsca jak: Wat Pho (Świątynia Leżącego Buddy), Wat Phra Kaew (Świątynia Szmaragdowego Buddy), Wat Arun (Świątynia Świtu), główna ulica miasta – Khao San Road oraz barwne Chinatown.

Jeśli mamy ochotę sprawdzić jak wygląda i smakuje prawdziwa Tajlandia, warto wybrać się do Chiang Mai. W ciągu dnia zwiedzić tu można piękne świątynie. Prawdziwe atrakcje jednak zaczynają się wieczorem. Około godziny 18:00, na ulicy Chang Khlan organizowane jest wielkie targowisko – tzw. Night Market. Można tu kupić wszystko – lokalne wyroby, ubrania, a przede wszystkim przepyszne jedzenie. Smakołyków regionalnej kuchni możemy spróbować w cenie niższej niż 5zł za danie. Bardziej odważni turyści mogą skusić się nawet na smażone robaki, które w Tajlandii są prawdziwym przysmakiem i zajadają je nawet dzieci. Panów z pewnością zainteresują organizowane tu zawody tajskiego boksu Muay Thai.

Tajlandia urzeka kolorami. Wielobarwna rafa koralowa, święte białe słonie i uginające się od kwiatów łodzie. Do tego mili i gościnni mieszkańcy. Czas spędzony w tym miejscu z pewnością będzie niezapomniany.

Ambasada Tajlandii w Polsce

– adres: ul. Willowa 7, 00-790 Warszawa
telefon: (22) 849 47 30
faks: (22) 849 26 30
e-mail: thaiemb@thaiemb.internetdsl.pl

Ambasada RP w Tajlandii

– adres: 100/81-82, Vongvanij Building B, 25th Floor
Rama 9 Road, Huaykwang District,
Bangkok 10310, Thailand
telefon: +66 2 645 0367-9
faks: 0066 2 645 0365
e-mail: bangkok.amb.sekretariat@msz.gov.pl