Maroko

maroko

Dzięki niesamowitym krajobrazom oraz klimatowi Maroko jest bardzo chętnie obieranym kierunkiem podróży. Kraj ten położony jest w północno-zachodniej Afryce. Ma dostęp do Oceanu Atlantyckiego oraz Morza Śródziemnego. Główną religią tu wyznawaną jest islam. W Maroku mówi się po arabsku, berberyjsku oraz francusku.

Maroko pełne jest niezwykłych miejsc, więc jest bardzo ciekawym kierunkiem podróży, jednak zanim wyruszymy w drogę, warto zaplanować odpowiednie rozwiązania, które pomogą nam uniknąć wysokich kosztów roamingu.

Najprostszym sposobem na obniżenie kosztów roamingu w Maroko jest założenie konta w usłudze otoTelefon.pl i skonfigurowanie go z bezpłatną aplikacją Zoiper. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy być dostępni pod polskim numerem stacjonarnym, gdy tylko nasz telefon jest w zasięgu bezprzewodowego internetu WiFi. Nie płacimy więc za odbieranie połączeń, a osoby dzwoniące do nas płacą jak za połączenie z polskim numerem stacjonarnym, gdyż faktycznie dzwonią na polski numer stacjonarny. My natomiast możemy dzwonić do Maroko, do Polski i do innych krajów po bardzo atrakcyjnych cenach.

W sytuacji, gdy akurat nie jesteśmy w zasięgu WiFi, możemy w Maroko kupić kartę sim z lokalnym numerem, a następnie ustawić przekierowanie numeru w usłudze otoTelefon.pl na marokański numer lokalny. Powyższe rozwiązanie będzie nas troszkę kosztować, gdyż będziemy ponosić koszty przekierowań, ale zapłacimy znacznie mniej, niż gdybyśmy zapłacili odbierając połączenia w roamingu, przy wykorzystaniu karty sim polskiego operatora gsm.

Miejsca, które warto zobaczyć:

  • Rabat
  • Casablanca
  • Marrakesz
  • Agadir
  • plaża Legzira
  • Tiznit
  • Fez
  • Góry Atlas
  • Essaouira

Znajdujący się w Maroku jeden z najpopularniejszych kurortów świata – Agadir, jest miejscem, które z pewnością warto odwiedzić. Ponad 300 słonecznych dni w roku, bez kapryśnej pogody są powodem, dla którego tak wielu ludzi tu przyjeżdża. Turyści korzystają z uroków plaż, sportów wodnych i gry w golfa. Po całodziennym odpoczynku warto wybrać się do kasyna lub na imprezę do jednego z wielu nocnych klubów.

Kolejnym punktem na mapie Maroka, który koniecznie trzeba odwiedzić jest Marrakesz. W tym miejscu można najlepiej poczuć marokańską kulturę i klimat. Piękna arabska architektura, mnóstwo wąskich, krętych uliczek. Wart obejrzenia jest największy meczet – Koutoubia, który góruje nad miastem. Ulice każdego dnia są pełne życia. Na najsłynniejszym na świecie arabskim placu Jemaa el Fna zobaczyć można na przykład zaklinaczy węży, magików, opowiadaczy baśni oraz trubadurów, jak także spróbować smakołyków ze stoisk z jedzeniem. Można tu spędzić w zasadzie cały dzień i popijając świeżo wyciśnięty sok obserwować, jak toczy się codzienne marokańskie życie.

Kuchnia marokańska uważana jest jedną z najciekawszych kuchni arabskich. Najpopularniejsze dania, których można spróbować będąc w Maroku to na pewno harira (zupa z jagnięciną, fasolą, soczewicą i kolendrą) i tagine (mięso z warzywami). Bardzo popularny jest tu również kuskus oraz ghoriba, czyli słodkie ciastka z migdałami i sezamem.

Maroko jest idealnym miejscem, aby jednocześnie wypocząć oraz poczuć smak orientu. Coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy historii, jak także spragnieni wrażeń i adrenaliny podróżnicy oraz osoby pragnące po prostu wypocząć na pięknych, gorących plażach.

Ambasada Maroko w Polsce

– adres: ul. Starościńska 1 m. 11-12, 02-516 Warszawa
telefon: (22) 849 63 41
faks: (22) 848 18 40
e-mail: info@moroccoembassy.pl

Ambasada RP w Maroko

– adres: Rabat, 23, rue Oqbah, BP 425
telefon: +212 537 77 11 73
faks: +212 537 77 53 20
e-mail: rabat.amb.sekretariat@msz.gov.pl