Austria

austria

Austria leży w Europie Środkowej i jest federacją dziewięciu krajów związkowych. Stolicą państwa jest Wiedeń. Austria graniczy z Niemcami, Czechami, Włochami, Węgrami, Słowenią, Szwajcarią, Słowacją i Liechtensteinem. Kraj ten zaliczany jest do najbardziej górzystych i porośniętych lasem ze wszystkich w Europie. Turyści mogą tu zarówno zwiedzać ciekawe zabytki architektoniczne, korzystać z atrakcji kulturalnych, obiektów sportowych oraz licznych uzdrowisk. Najchętniej odwiedzanymi regionami są Tyrol, Salzburg i Karyntia.

Tanie rozmowy do Austrii

Miejsca, które warto zobaczyć:

  • Wiedeń
  • Tyrol
  • Jezioro Bodeńskie
  • Salzburg
  • Linz
  • Karyntia
  • Graz
  • Innsbruck

Podczas zwiedzania Austrii bardzo ważnym punktem jest jej stolica – Wiedeń. Jest to niezwykle eleganckie miasto i wciąż można tu poczuć splendor cesarskiego dworu. Poznając miasto, dostrzec można zabytki ze wszystkich epok. Sercem miasta jest Innere Stadt. Znajdziemy tu najpiękniejszą gotycką budowlę w stolicy Austrii, czyli Katedrę św. Szczepana. Po całodziennym zwiedzaniu można wstąpić na lampkę wina w dzielnicy Grinzing, albo wybrać się do najstarszego parku rozrywki na świecie – Prater i przejechać się ponad stuletnim diabelskim młynem. W Wiedniu odpocząć można także w parku słynnego Straussa.

Wiele wydarzeń kulturalnych w Austrii dzieje się w Salzburgu. Przykładem może być Letni Festiwal dla miłośników muzyki klasycznej. Jest to piękne miasto, w którym na przykład można napić się pysznego espresso w tej samej kawiarni, w której pijał je niegdyś Mozart.

Kolejną rzeczą, która kojarzy się z Austrią są narty. Dzięki temu, iż jest to sport narodowy tego kraju, infrastruktura jest przygotowana doskonale. Do Tyrolu, czyli serca Alp zjeżdżają się miłośnicy narciarstwa z całego świata. Największy ośrodek to Innsbruck. Tutaj sport ten można uprawiać w zasadzie przez cały rok. Wieczne lodowce w Alpach zapraszają turystów przez żadnej przerwy.

Tani roaming Austria

Kuchnia austriacka należy raczej do tych prostszych. Królują tu mięsa, ziemniaki i dania mączne. Zjeść tu można na przykład doskonały sznycel po wiedeńsku, albo słodki strudel i tort Sachera.

Austria jest miejscem, które z pewnością zachwyci miłośników architektury. Podziwiać tu można piękne średniowieczne zamki, barokowe rezydencje, renesansowe kościoły, klimatyczne miasteczka ulokowane wśród wzgórz i gór. To wszystko w połączeniu tworzy naprawdę niezwykły obraz, który naprawdę warto zobaczyć.

 

Ambasada Austrii w Polsce

– adres: ul. Gagarina 34, 00-748 Warszawa
telefon: (22) 841 00 81-84
faks: (22) 841 00 85
e-mail: warschau-ob@bmeia.gv.at

Ambasada RP w Austrii

– adres: Wiedeń, Hietzinger Hauptstrasse 42 c, 1130
telefon: +43 1 87015100
faks: +43 1 87015222
e-mail: wieden.amb.sekretariat@msz.gov.pl