Kuwejt

kuwejt

Kuwejt jest malutkim państwem położonym między Irakiem a Arabią Saudyjską, nad Zatoką Perską. Obszar Kuwejtu to mniej więcej 3/4 obszaru Warmii i Mazur. Powierzchnia kraju jest nizinna, ponad 90% to pustynie i półpustynie. Latem temperatura często przekracza tu 50 stopni Celsjusza. Kuwejt podzielony jest na 6 gubernatorstw. Pierwszorzędne znaczenie mają tutaj drogi. Z uwagi na wysokie temperatury, nikt nie porusza się pieszo, a jedynie w klimatyzowanych samochodach. Biorąc pod uwagę, że Kuwejt posiada ogromne zasoby ropy naftowej, benzyna jest tu bardzo tania. Kuwejcki dinar jest najdroższą walutą na świecie.

Tanie rozmowy do Kuwejtu

Miejsca, które warto zobaczyć:

  • Kuwejt (stolica)
  • pustynia
  • Budynek Organizacji Arabskiej
  • Al-Hashemi II (największa na świecie drewniana łódź)
  • Czerwony Fort

Największe miasto Kuwejtu, Al-Kuwait otoczone jest siedmioma autostradami. Stolicę symbolizują trzy białe spiczaste wieże. Można je zwiedzać, znajdują się tu punkty widokowe oraz restauracja. W Kuwejcie znajduje się Grand Mosque, czyli Wielki Meczet. Jest to największy meczet w kraju. Z zewnątrz nie wygląda on specjalnie imponująco, jednak wnętrze zachwyca niezwykłym bogactwem. Świątynia posiada 144 okna, a kobiety i mężczyźni modlą się w osobnych salach. W stolicy Kuwejtu zobaczyć można również największe na Bliskim Wschodzie akwarium ze zwierzętami morskimi, a także obejrzeć wyścigi wielbłądów, na grzbietach których nie siedzą już dżokeje, a roboty! uśmiech Bardzo ciekawym miejscem są bazary, na których ceny są najniższe w kraju. Przykładem może być Friday Market. Największym zaś i najstarszym targiem w Kuwejcie jest Souk Mubarakiya. Można tu kupić dosłownie wszystko.

W Kuwejcie warto również wybrać się na pustynię. Najlepiej oczywiście zrobić to po południu, bo w ciągu dnia temperatura często jest nie do wytrzymania. W okresie od października do marca trwa tu sezon biwakowy i bardzo dużo mieszkańców wyjeżdża w wolnym czasie odpocząć na pustyni, rozbijając tam swoje luksusowe namioty.

Tani roaming Kuwejt

Z Polski nie ma bezpośrednich lotów do Kuwejtu. Najlepsze połączenia są przez Amsterdam, Stambuł i Frankfurt. Trzeba pamiętać o tym, że do tego kraju nie można wwozić alkoholu, wieprzowiny ani erotycznej prasy. Niezbędna jest również odzież osłaniająca kolana, ramiona i dekolt.

Ambasada RP w Kuwejcie

– adres: Al-Jabriya, Block 7, Street 3, Villa 20, P.O. Box 5066 Safat, 13051 Kuwait
telefon: +965 253 11 571/2
faks: +965 253 11 576
e-mail: kuwejt.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Ambasada Kuwejtu w Polsce

– adres: ul. Franciszka Nullo 13, 00-486 Warszawa
telefon: (22) 622 28 60
faks: (22) 627 43 14
e-mail: embassy@kuwait-embassy.pl