Nepal

nepal

Nepal położony jest u podnóży Himalajów i graniczy z Chinami i Indiami. Ponad 80% powierzchni kraju zajmują góry o średniej wysokości 6000 m n.p.m. Jest to miejsce, do którego przyjeżdżają alpiniści z całego świata. Jednak ze względu na panujące tu warunki naturalne, Nepal jest jednym z najsłabiej zurbanizowanych państw. Zgodnie z konstytucją wprowadzoną w zeszłym roku, kraj podzielony jest na 7 prowincji, które z kolei dzielą się na dystrykty. Największymi atrakcjami Nepalu są z pewnością wysokie góry, w których uprawiać można wspinaczkę, jak także różnorodna, nieskażona przyroda, tarasy ryżowe, rzeki, piękna architektura oraz mistyczne świątynie.

Tanie rozmowy do Nepalu

Miejsca, które warto zobaczyć:

  • Pokhara
  • Nagarkot
  • Kathmandu
  • Park Narodowy Chittwan
  • Lumbini

Będąc w Nepalu z pewnością większość z nas zawita do stolicy kraju – Kathmandu. Jest to miasto, które praktycznie przez całą dobę tętni życiem. W zasadzie trudno będzie zaznać tu spokoju, ale z pewnością nikt nie będzie się nudził. W Kathmandu warto odwiedzić Thamel, czyli dystrykt turystyczny, który jest idealnym miejscem na zakupy przed wyruszeniem w góry. Można tu znaleźć zarówno biura turystyczne, jak także potrzebny ekwipunek oraz pamiątki związane z Nepalem. W Thamel można również wynająć nocleg, albo pójść na imprezę. W stolicy Nepalu na każdym kroku znajdziemy świątynie, w których poczuć można zapach kadzideł oraz niepowtarzalną mistyczną atmosferę.

Kolejnym miejscem kojarzonym z Nepalem jest Pokhara. Stanowi ona bazę wypadową do wycieczek w wysokie partie gór. Jest to popularne wśród turystów miejsce ze względu na dostępność wielu tras trekkingowych oraz jezioro, nad którym można odpocząć i się wyciszyć po pobycie w hałaśliwej i zakurzonej stolicy.

Następnym must see jest miejscowość Nagarkot. Leży ona około 30 kilometrów od Kathmandu. Stanowi przede wszystkim jeden z najpiękniejszych punktów widokowych, znajdujący się na krawędzi Doliny Kathmandu. Rozciąga się stąd niezapomniany widok na ośmiotysięczniki. Jeśli uda nam się trafić na dobrą pogodę i widoczność, to jest możliwość zobaczenia Annapurny i Mount Everestu. Jest tu dużo miejsc noclegowych, więc można zostać tutaj i odpocząć wśród zapierających dech widoków na góry.

Tani roaming Nepal

Nepal nazywany jest Never Ending Peace And Love. Jest to niezwykle piękne i intrygujące połączenie wiecznie ośnieżonych szczytów Himalajów z zielonymi polami herbaty oraz niezliczoną ilością świątyń. Kto raz tu przyjedzie z pewnością zakocha się bez pamięci. uśmiech

Honorowy Konsul Generalny w Nepalu
– adres: Golchha House, Ganabahal, P.O. Box 363, Kathmandu, Nepal
telefon: +977 1 425 0001
faks: +977 1 4249 723
e-mail: polishconsulatenepal@gmail.com