Katar

katar

Katar znajduje się we wschodniej części Półwyspu Arabskiego, nad Zatoką Perską. Graniczy jedynie z Arabią Saudyjską. Kraj podzielony jest na 7 okręgów. Ze względu na bardzo bogate złoża ropy naftowej jest państwem bardzo zamożnym, dlatego stał się celem głównie podróży biznesowych. Turystyka ukierunkowana jest tu przede wszystkim na bogatą klientelę, natomiast większa część osób widzi Katar jedynie podczas przesiadek samolotowych, korzystając z linii lotniczych Qatar Airways. Znajdziemy tu luksusowe hotele, markowe sklepy, plaże, pustynie oraz niezwykłe połączenie tradycji beduińskich z nowoczesnością.

Tanie rozmowy do Kataru

Miejsca, które warto zobaczyć:

  • Doha
  • Al-Zubarah
  • słone jezioro Khor-al-Udayd

Przyjechać do Kataru w zasadzie nie jest prosto. Konieczne jest zaproszenie od firmy lub rodziny, w którym musi być dokładnie opisany nasz cel podróży oraz miejsce, w którym będziemy mogli się zatrzymać. Większość osób przyjeżdża do Kataru w sprawach zawodowych. Chodzi tu głównie o kontrakty z firmami, natomiast przybysze na przykład ze wschodniej Azji pracują tu jako kierowcy, albo osoby sprzątające. W sytuacji, gdy ktoś poważnie zachoruje, albo nie ma wystarczającej ilości pieniędzy, aby się utrzymać, to jest bardzo szybko deportowany.

W Katarze benzyna jest tańsza od wody. A z kolei woda w kranach jest tu odsalana, bo nie ma zbyt wielu źródeł wody słodkiej. Z uwagi na to, że jest to kraj, który znajduje się w przeważającej mierze na pustyni, to ceny owoców oraz warzyw są horrendalnie wysokie. Dla przykładu, za kilogram malin trzeba tu zapłacić około 300zł. Kobiety powinny pamiętać o tym, że koniecznie muszą mieć osłonięte ramiona i kolana, gdyż w przeciwnym razie może grozić im mandat, albo nawet wizyta na policji! Z racji tego, iż jest to kraj muzułmański, alkohol dostać można praktycznie jedynie w hotelach i niektórych restauracjach.

Zwiedzając stolicę Kataru, czyli Doha, warto zobaczyć Souq Waqif, czyli rynek. Zachwyca on niezwykłą architekturą, tradycją i folklorem. Znajduje się tu również targ zwierząt oraz szpital dla sokołów. Jak się okazuje, sokoły są tutaj zwierzętami domowymi, ulubionymi pupilami Katarczyków. Na rynku jest gwarno i wesoło, gra arabska muzyka i atmosfera jest naprawdę niepowtarzalna.

Tani roaming Katar

Odwiedzając Katar, pamiętać trzeba również o tym, że dni potrafią tu być naprawdę gorące. Temperatura często dochodzi nawet do 50 stopni Celsjusza w cieniu. Poza tym, jeśli mamy sporą sumę pieniędzy, to naprawdę warto wybrać się do Kataru i poznać ten bogaty i zdecydowanie różniący się od naszego kraj.

Ambasada Kataru w Polsce

– adres: ul. Książęca 15 00-498 Warszawa
telefon: (22) 622 22 88
faks: (22) 622 55 66
e-mail: qtrembassypl@yahoo.com

Ambasada RP w Katarze

– adres: Doha, Al-Qutaifiya 66, Str.No.519, Saha 49
telefon: +974 44 11 32 30
faks: +974 44 11 03 07
e-mail: doha.amb.sekretariat@msz.gov.pl