Japonia

japonia

Japonia nazywana jest Krajem Kwitnącej Wiśni lub Krajem Wschodzącego Słońca. Położona jest na wyspach na Pacyfiku, w pobliżu wschodnich wybrzeży Azji. Archipelag składa się z czterech głównych wysp: Hokkaido, Honsiu, Sikoku i Kiusiu oraz prawie siedmiu tysięcy mniejszych wysepek. Większość powierzchni kraju pokryta jest górami (najwyższa – Fuji – 3776m n.p.m). Większość Japończyków mieszka jednak na terenach nadmorskich. Państwo ze względu na dużą rozciągłość południkową, na której leżą wyspy, znajduje się aż w trzech strefach klimatycznych: zwrotnikowej, podzwrotnikowej oraz umiarkowanej ciepłej.

Tanie rozmowy do Japonii

Co warto zobaczyć:

  • Tokio
  • Kioto
  • Osaka
  • Hiroszima
  • Sapporo
  • Fuji-san

 

Zdaniem niektórych osób, Japonia jest krajem dosyć dziwnym, ale pozytywnym. Jeśli można byłoby ją opisać w kilku skojarzeniach, to na pewno warto zacząć od czystości. W kraju tym bardzo trudno znaleźć na ulicach kosze na śmieci. Tam się po prostu nie śmieci, a papierki i inne odpady zanosimy ze sobą do domu i odpowiednio segregujemy. Proste, prawda? Niestety w naszych realiach trudne do wyobrażenia . Kolejnym skojarzeniem będą zawsze punktualne pociągi. Jeśli pomyślimy o tym, że w ciągu roku pociągi w Japonii łącznie są opóźnione jedynie o kilka minut…to już w ogóle takich rzeczy nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić w naszym kraju. 🙂

Jedzenie w Kraju Kwitnącej Wiśni przede wszystkim opiera się na ryżu oraz świeżych rybach. Wszystko jest zawsze pyszne, ładnie podane i wyglądające tak smakowicie, że aż żal zaczynać jedzenie. Z uwagi na to, że na wyspach nie ma zbyt wiele miejsca, domy, sklepy, wieżowce…rosną w górę. Aby wszystko mogło się pomieścić, niektóre sklepy bardzo często zajmują kilka pięter. Mieszkania w Japonii są z reguły małe i wąskie, parkingi również są piętrowe. Wszystko jednak jest bardzo przemyślane i doskonale zorganizowane.

Tani roaming Japonia

Wiele osób boi się zamieszkać w Japonii ze względu na liczne i częste trzęsienia Ziemi. Niestety, nawet w tak bezpiecznym i poukładanym kraju istnieje duże ryzyko katastrofy. Wszyscy jednak wiedzą co robić i jak się zachować podczas sytuacji zagrożenia. Wiele słyszy się także o tym, że zwiedzanie Japonii jest bardzo drogie. Faktycznie jest w tym dużo racji, bilety na pociągi lub komunikację miejską sporo kosztują, jednak w sklepach z żywnością wcale nie zapłacimy aż tak wielkich kwot pieniędzy. W podobnych cenach jak w Polsce (albo nawet niższych) można tu kupić jedzenie i alkohol.

Japonia jest niezwykle ciekawym miejscem, szybko się rozwijającym, dynamicznym, z kulturalnymi i życzliwymi mieszkańcami. Kraj Kwitnącej Wiśni potrafi zaskakiwać na każdym kroku.

Ambasada Japonii w Polsce

– adres: ul. Szwoleżerów 8, 00-464 Warszawa
telefon: (22) 696 50 00
faks: (22) 696 50 01
e-mail: info-cul@emb-japan.pl

Ambasada RP w Japonii

– adres: Tokio, 2-13-5 Mita, Meguro-ku, 153-0062
telefon: +813 57947020
faks: +813 57947024
e-mail: tokio.amb.sekretariat@msz.gov.pl